Скриениот зимски дијамант на Непал, Марди Химал

Точка

11/09/2017

16:37

1.925

Големина на фонт

а а а

Базниот камп на Анапурна, Марди Хил е лоциран источно од непалските патеки. Се смета за скриен дијамант на Непал за кој само малкумина чуле.

Марди Химал е името на имотот на планината Махапухарх која со извонредниот триаголен линиски хоризонт гледа кон езерота Феа во Покара. Врвот Марди Химал е сместен на исток од Моди Хола, над долината од Хинчули.

Патешествието до Марди Химал се состои од највпечатливите и феноменални патеки во Непал, неразвиени домени кои дават прекрасни шанси да ги истражуваат вообичаените градови, прекрасна глетка, извонреден и убав асортиман на култура, експлозивни гледишта на пенливи планини и примамливи гледни точки на поток како и чудесна долина. Желбата за нова шанса за напредок и поголемо задоволство и адреналин, Марди Химал може да биде следното барање за вашето патување во Непал.


Искачувањето до Марди Химал започнува од Ханџа 1070 метри - 30 минути возење од Покара. По патеките има едноставни куќи за гости и хостели долж целиот пат.
Спонзорирани линкови

Маркетинг