Опустошено популарното италијанско летувалиште: Автомобилите уништени, ветерот корнел стебла, плажите опустошени

Точка

11/08/2017

14:23

16.903

Големина на фонт

а а а

Олујата која беснеела во Италија нанела голема штета на автомобилите и на многу други објекти на северот на земјата.

На интернет се појавиле голем број фотографии кои ја покажуваат состојбата во местото Лидо ди Јесоло. 

Популарното летувалиште е целосно опустошено во налетот на ветерот. Плажите се непрепознатливи, дрвја има насекаде по улиците, а голема штета претрпело и јавното осветлување. 

Пожарникарите имале полни раце раота, бидејќи ги чистеле улиците од стеблата кои биле на патиштата. 

Слично невреме ги зафатило и местата како Венеција, Тревизо, Понте ди Пјавеа... 

Голема олуја проследена со дождови го погодила северот на Италија, а во областите околу Венеција многу оштетени кровови. 

Големиот олуен облак потоа се преместил на исток кон Истра.Спонзорирани линкови

Маркетинг