Најмалку 23 загинати во експлозија на автомобил-бомба во Багдад

Макфакс

20/03/2017

19:50

655

Големина на фонт

а а а

Најмалку 23 луѓе загинаа, а ранети се околу 50 во експлозија на автомобил бомба во понеделник во Багдад, објавија полициски и медицински извори.

Експлозијата се случила во мнозинскиот шиитски кварт во јужниот дел на Багдад, во многу фреквентна трговска улица.

Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот, но тој ги носи сите карактеристики на нападите на Исламска држава.


Спонозорирани линкови

Маркетинг