Познатите плаќаат цело богатство за да преспијат на островот во форма на срце кој го одзема здивот

Точка

20/03/2017

17:52

3.763

Големина на фонт

а а а

На рајскиот остров кој е во сопственост на милијардерот Ричард Бенсон, е предвидено да престојуваат максимум 22 лица.


Островот Мејкпис го опкружува реката Нуса во близина на источниот брег на Австралија, а гп привлекува вниманието на луѓето поради својата необична форма која потсетува на срце.


Што поради егзотичноста, што поради луксузот, овој остров редовно го посетуваат славни личности.


За ноќевање на ова парче рај треба да издвоите „ситни“ 5.500 долари.


Последен во низата на славни личности, на овој магичен остров престојувал младиот поп пејач Џастин Бибер за време на неговата турнеја во Австралија.


Внатрешноста на бунгаловите не е ништо помалку луксузна во однос на надворешноста.


Инаку, на островот кој е во сопственост на милијардерот Ричард Бенсон, е предвидено да престојуваат максимум 22 лица.Спонозорирани линкови

Маркетинг