Опожарена борова шума во село Тимјаник

Нетпрес

20/03/2017

15:20

265

Големина на фонт

а а а

Околу пет хектари борова шума изгореле вчера во атарот на неготинското село Тимјаник, соопшти полицијата.

Пожарот избувнал во местото викано Прогон. Како случај е пријавен во 16 часот, а бил изгаснат час и половина подоцна, околу 17:30.

Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанувањето на пожарот.


Спонзорирани линкови

Маркетинг