Хари, сокриј се! Принцот од Брунеи тежок 20 милијарди долари си бара девојка

Точка

20/03/2017

13:57

4.136

Големина на фонт

а а а

Заборавете на принцот Хари. Ова е момчето по кого воздивнуваат девојките од целиот свет.


Мегапопуларниот Абдул Матин е принцот на бел коњ по кого воздивнуваат девојките ширум светот. Принцот од Брунеи е син на султанот хасанал Болкиах, а насокоро од престолот на најпосакувани ерегени од кралските семејства би можел да го симне и принцот Хари.

Itchy hands

A post shared by Mateen (@tmski) onПокрај тоа што е згоден и образован, тој е вистински маж со оглед на тоа дека служел и во војска. Внимава на својот физички изглед, но свесен е дека тоа не е најважно во животот.

When the weather is against you

A post shared by Mateen (@tmski) onJamming my Sunday away

A post shared by Mateen (@tmski) onСемеен човек е и знае како е да се расте во големо семејство. "Имам големо семејство, но најблизок сум со постариот брат и двете сестри. Се' правиме заедно. Имам пријатели, но не можеш да побегнеш од семејството, многу сме блиски. Нивната љубов и поддршка имаа големо влијание врз мојот живот", изјави Абдул за GQ Thailand.

Made it to the top ✌🏾

A post shared by Mateen (@tmski) onАктивен е на социјалните мрежи на кои има повеќе од 350.000 следбеници. Големата бројка исто така се наоѓа и во неговите банкарски сметки. Имотот на Абудл се проценува на 20 милијарди долари. Покрај се ова, тој е и голем љубител на животните.

Home #heykawan

A post shared by Mateen (@tmski) onИ покрај целото богатство и сите доблести со кои располага, принцот се уште ја нема најдено љубовта на неговиот живот. "Би сакал да најдам девојка која е искрена и која стои со двете нозе цврсто на земја. Едноставноста е тоа што ме привлекува".. Поради оваа исповед ќе ја додаеме и скромноста како доблест на листата позитивни карактеристики.

Headshot #leicasl

A post shared by Mateen (@tmski) onTaking a stroll

A post shared by Mateen (@tmski) onHey there cutie 🐯

A post shared by Mateen (@tmski) onСпонзорирани линкови

Маркетинг