Велосипедист тешко повреден во скопско Љубин

Нетпрес

20/03/2017

12:47

266

Големина на фонт

а а а

70-годишниот велосипедист. е тешко повреден во сообраќајна несреќа која вчера околу 11 часот се случила во скопското село Љубин.

Од полицијата информираат дека сообраќајната несреќа се случила кога велосипедистот Џ.Б. од Сарај бил удрен од А.Ј. од Бојане (33) кој управувал во автомобил Голф.

Велосипедистот бил пренесен во Поликлиниката Ѓорче Петров каде лекарите констатирале тешки телесни повреди.

На местото на несреќата извршен е полициски увид.


Спонзорирани линкови

Маркетинг

Whoops, looks like something went wrong.