Погледнете ја реакцијата на Робен откако беше повлечен од игра

Дерби

20/03/2017

12:15

1.279

Големина на фонт

а а а

Робен привлече внимание со последниот потег откако беше повлечен од игра. Анчелоти го повлече од игра и му подаде рака за спортски поздрав, а Холанѓанецот одби да му подаде рака кога излезе од игра.

Зошто донесе Робен таква одлука се уште не се дозна, меѓутоа неговите соиграчи слатко се изнасмееја. Робери, Рафиња, Чаби Алонсо и Боатенг на клупата слатко му се изнасмееја, а Робен се уште беше сериозен. На крајот, Баерн славеше на теренот на Борусија Менхенгладбах со 0-1 со голот на Томас Милер.

Погледнете ја реакцијата на Робен:Спонзорирани линкови

Маркетинг