Во Србија запленет тон сканк

Макфакс

20/03/2017

11:54

498

Големина на фонт

а а а

Во недела кон понеделник во соседна Србија, била запленета еден тон од дрогата сканк, соопшто министерот за внатрешни работи на оваа земја, Небојша Стефановиќ.

Според него ова е рекордна количина запленета друга не само во Србија туку и во регионот.

„Со сериозна и напорна работа на луѓето од управат за криминалистичка полиција на подрачјето меѓу Нови Сад и Бачка Паланка, заробена е криминална група која превезувала дрога“, вели Стефановиќ за Танјуг.

Дригата била најдена во шуплините на возилата, како и во некои хангари.


Спонозорирани линкови

Маркетинг