Хашим Тачи: Косово ќе изгради своја армија во соработка со меѓународните фактори

Макфакс

20/03/2017

11:11

396

Големина на фонт

а а а

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави во понеделникот дека Косово ќе има своја армија, но во согласност и со соработка со меѓународните фактори, пренесе Радио “Слободна Европа”, цитирајќи го интервјуто на Тачи дадено за емисијата “Слободно на српски” на Медиумскиот центар во Чаглавица (една од општините на Косово, каде се уште живеат Срби).Спонозорирани линкови

Маркетинг