Претседателот Иванов во посета на Унгарија

Нетпрес

20/03/2017

09:54

285

Големина на фонт

а а а

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Унгарија.

Претседателот Иванов во Будимпешта, јави известувачот на МИА, ќе има средби со претседателот на Унгарија Јанош Адер, со премиерот Виктор Орбан и со претседателот на Парламентот Ласло Ковер.


Спонзорирани линкови

Маркетинг

Whoops, looks like something went wrong.