Сончево со умерена облачност

Макфакс

20/03/2017

09:02

239

Големина на фонт

а а а

На почетокот на оваа работна недела нќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Утринските температури ќе се движат од 0 до 8 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 13 до 24 степени.

Во Скопје и околината слично време, со утринска температура околу осмиот стрепен и дневна до 22 степени.


Спонозорирани линкови

Маркетинг