Се собрале по 30 години: Како изгледа денес семејството Попадиќ од "Подобар живот"

Точка

18/03/2017

15:12

12.311

Големина на фонт

а а а

Повторната средба на оригиналната актерска постава од некогаш мегапопуларната серија "Подобар живот", предизвикала лавина спомени и поттикнала многу сеќавања. Актерите се собрале за да позираат за насловната на 600. издание на српското списание "Story".


"Како да беше вчера", коментирал 70-годишниот Марко Николиќ, кој во серијата го глумел Драгиша Попадиќ или "Гига Моравац", татко на три деца и глава на петочлено семејство.


Маки му задавале синовите Александар Саша (Бориз Комнениќ) и Слободан Бобо (Драган Бјелогрлиќ) и ќерката Виолета (Лидија Вукучивиќ).

Moja druga porodica❤Posle 30.godina kao da se nikada nismo ni rastajali❤

A post shared by Lidija Vukićević (@vukiceviclidija) on69-годишната Светлана Бојковиќ, која во серијата била Емилија, била воодушевена од повторната средба. "Тоа не беше само серија. Тоа беше период во кој сите некако весело и убаво живеевме. Таа серија е создавана во прекрасна атмосфера. Многу ми е мило што по толку години повторно сите се собравме на фотографирањето на семејството Попадиќ", рекла Светлана.

❤❤❤❤🍀

A post shared by Lidija Vukićević (@vukiceviclidija) onНајголема слава по серијата остварил Бјелогрлиќ, кој станал главен српски актер, продуцент и режисер. Лидија Вукичевиќ се омажила и развела од фудбалерот Митар Мркела, а била и активен член на Српската радикална партија на Војислав Шешељ.

🌹👄👠😘❤👋@aleksandrabbajic_makeup

A post shared by Lidija Vukićević (@vukiceviclidija) onСпонзорирани линкови

Маркетинг