Акција на МВР против трговија со дрога

Макфакс

18/03/2017

14:10

3.204

Големина на фонт

а а а

Министерството за внатрешни работи спроведува оперативна акција за сузбивање на организирана криминална група која на национално ниво се занимавала со препродажба на различни видови наркотици, соопштуваат од МВР во саботата.

По завршување на акцијата јавноста ќе биде детално информирана, додаваат од МВР.


Спонозорирани линкови

Маркетинг