Медицинска сестра стана интернет сензација, а кога ќе ја видите ќе ви стане јасно зошто

Точка

16/03/2017

16:23

5.360

Големина на фонт

а а а

Медицинската сестра од Тајван стана вистинска сензација на социјалните мрежи благодарение на нејзините провокативни селфи-фотографии.

Карина Лин (23) од Тајпеј во Тајван го привлекува целото внимание на Инстаграм па до сега собрала околу 150.000 следбеници. Нејзините заводливи селфи-фотографии, како и тие по бикини никого не би оставиле рамнодушен.


Фотографиите на кои таа е по долна облека и носат и неколку илјадници лајкови. Многумина ја прогласиле за најубавата медицинска сестра ширум светот, но добила и бројни испади на љубомора, но и навреди дека "ја сквернави професијата". Но таа не им останала должна на критичаите, пренесуваат Daily Mail.

Таа постирала фотографија од работното место, на кое носи униформа и напишала:

Hi🤗 很多人說當護理人員後來都會變得很冷血..? 像今天有一位家屬最近都來護理站特別詢問病人的狀況,因為最近病況不佳,其實病人也好幾次這樣突然病況差,所以他們也簽署了不施行急救的同意書,我看的出來她臉上的疲倦,畢竟有一位久病臥床的家人,是不少壓力在身上的... 我們告訴她,病人狀況還是不穩定的,我們不能保證我們能做到什麼,但是我們盡力,剩下的是他自己的努力,她只是強忍淚水,不斷的跟我們道謝,我其實看了心也是很糾結,但是我們不能表現出來,畢竟這也是專業的一部分,我們不是冷血、不是不在乎,我們只是希望我們能做到的是讓家屬安心、讓病患獲得最好的護理照護。你可以批評我私底下的穿著那是你們的言論自由,但是我不能忍受的是你們質疑我的護理專業。 #我是護理師 #nursingismyskill #caringismyprofession

A post shared by Carina Linn (@carinalinn_) on"Мојата професија останува да биде "медицинска сестра". Си ги одработувам моите смени во болница, не сум ниту модел ниту фотограф. Исто така, не се сликам бидејќи сакам да бидам популарна. Едноставно јас сум јас, ги правам оние работи кои ме прават среќна. Не мислам дека сум посебна ниту извонредна, јас сум само обична девојка која води нормален живот" - изјавила за себе убавата сестра.好啦我回家睡覺了bye😪#niteshiftlife

A post shared by Carina Linn (@carinalinn_) onYou know,sneakers never die👻 @thekicks2016

A post shared by Carina Linn (@carinalinn_) on"Воопшто не треба да имате билокакво мислење за мене. Зошто? Бидејќи сум сериозна во работата и во животот, а вие се криете зад вашите екрани, љубоморни што животот на некој друг е поисполнет од вашите. Во принцип вие кои немате постигнато ништо во животот го зборувате за другите она што ви е во глава - едно големо НИШТО", заклучила медицинската сестра.

Because it's Thursday #tbt

A post shared by Carina Linn (@carinalinn_) onNothing much to do on my day off

A post shared by Carina Linn (@carinalinn_) onSummer is coming I'm so excited 💦 #throwbackagain

A post shared by Carina Linn (@carinalinn_) onHere I am again #fittingroomselfie

A post shared by Carina Linn (@carinalinn_) on"Say cheese" 😁 #teethbrighterthanyourfuture

A post shared by Carina Linn (@carinalinn_) onBoots: @ripe_onlineshop ❤

A post shared by Carina Linn (@carinalinn_) onI need the sunshine 💔.. #tbt

A post shared by Carina Linn (@carinalinn_) onDress: @alfee.co

A post shared by Carina Linn (@carinalinn_) onMerry Xmas you lovely people in the world 😘😘😘

A post shared by Carina Linn (@carinalinn_) onСпонзорирани линкови

Маркетинг