Разорниот сервис на Кирјос го полуде нервозниот Ѓоковиќ

Дерби

16/03/2017

13:19

1.762

Големина на фонт

а а а

Ник Кирјос по втор пат му зема мерка на Новак Ѓоковиќ во рок од неполни 15 дена, нанесувајќи му го и вториот пораз на доскорешниот светски рекет број еден во втората меѓусебна пресметка.

Австралискиот тенисер знаеше како да се справи со притисокот одигрувајќи најдобро кога беше најпотребно, но она што посебно добро му одеше од рака беше разорниот сервис кој го доведе до лудило Ѓоковиќ.

Србинот по натпреварот призна дека едноставни не можел да му го „прочита“ сервисот на Австралиецот, а за тоа како се справуваше Ѓоковиќ со оваа ситуација најдобра отслика ни е следното видео…Спонозорирани линкови

Маркетинг