Урсула од "Малата сирена" навистина постои - Работи како судијка во Украина

Точка

15/03/2017

16:37

2.419

Големина на фонт

а а а

Ала Бандура е судијка од Украина, која неодоливо потсетува на злобната Урсула од култниот цртан филм на "Disney", "Малата сирена".

На интернет троловите не им требало долго да ги запознаат и останатите корисници со неа.
Сенката која нанесува до образите, црвениот кармин и седата коса, како и црно-белата комбинација на облекување, дополнително ја нагласуваат сличноста.

Бандура е судијка во украинската Ривањска област, а покрај споредбите со Урсула, некои предложиле да се вметне во легендарната рок група "Kiss".
Сепак, на жената треба да и се оддаде почит бидејќи во 2006. година преживеала обид за убиство, кога двајца непознати напаѓачи ја забоделе со нож дури 12 пати.


Спонзорирани линкови

Маркетинг