"Не изгледаше толку самосвесна кога ги рашири нозете на последната фотографија на Инстаграм"

Точка

14/03/2017

12:59

10.204

Големина на фонт

а а а

Откако прозборела за несигурноста во врска со сопственото тело, бикини моделот Стиви Алгер добила непријатна порака од сопственикот на брендот за бикини.

19-годишната Австралијанка преку Инстаграм била известена која нејзина фотографија во костим за капење ќе се појави во новиот бутик на Gold Coast. Станува збор за фотографија во едноделен, црн костим за капење. Таа изразила загриженост за употребата на фотографијата и нагласила дека за време на позирањето баш за таа фотографија се чувствувала несигурно во своето тело.

We LOVE this photo 😘 Beach days with the new Siren Cut in Polished Black ✨🖤💦 #comingsoon

A post shared by Aquadiva 👙 🌸 💖 (@aquadiva_swimwear) onАлисон Аплбај, сопственикот на брендот на бикините во кои позирала ја контактирал дека не бил задоволен со овој нејзин одговор. "Многу сум разочаран Стиви, јас лично те одбрав тебе бидејќи ми делуваше како пристојна девојка. Не третираш на навистина непристоен и незрел начин. Не делуваше толку самосвесна во една од последните твои фотографии на Инстаграм кога ги имаш толку многу раширено нозете", и одговорил сопственикот. "Се чини дека си иста како и поголемиот број на девојки на Инстаграм - целосно "fake""..Goofing around with @nanajudy_ 😁

A post shared by STEVIE ALGER ⚡️ (@steviealger) on


"Ова е една од најнепристојните пораки кои сум ги примила. Мислам дека секоја девојка треба да се чувствува самосвесно од време на време" - му одговорила.

На крај, најверојатно заплашувајќи се за угледот на својот бренд, Аплбај се обидел да се извини. "Кога ја прашав што не и' се допаѓа на фотографијата, и дали станува збор за нашите бикини, 10 минути не ми одговараше. И' се извинив два пати до сега, но не го прифаќа моето извинување", изјавил за Mail Online.

"Не можев да сфатам, како може да помине од толку самоуверена, позирајќи во бикини во такви пози и објавувајќи ги на Инстаграм до тоа да се навреди од една пристојна фотографија која ја одбравме за на насловна во која носи едноделен црн костим за капење... Јас искрено мислам дека тоа што таа го кажа и како се однесуваше во ситуацијава е погрешно на многу начини, но сметам дека најдобро ќе биде да го завршиме овој скандал тука и да продолжиме понатаму со животот.."Happy Aussie Day 🌴🍤🐨

A post shared by STEVIE ALGER ⚡️ (@steviealger) onChristmas Eve excitement 😄🎅🏼🎄🍾

A post shared by STEVIE ALGER ⚡️ (@steviealger) on

Salty smile 🌴☀️

A post shared by STEVIE ALGER ⚡️ (@steviealger) onBig old cheesy smile 😄 @edisonwatchco

A post shared by STEVIE ALGER ⚡️ (@steviealger) onMorning glow @lisablueswimus 🌞⛅️

A post shared by STEVIE ALGER ⚡️ (@steviealger) onSunsets with @juan_medina_jcm 📸

A post shared by STEVIE ALGER ⚡️ (@steviealger) onAlways having a laugh

A post shared by STEVIE ALGER ⚡️ (@steviealger) onСпонзорирани линкови

Маркетинг