Пред 20 години сите го пееле нејзиниот хит "Алабина": Денес има 48 години, и изгледа одлично!

Точка

13/03/2017

11:40

4.503

Големина на фонт

а а а

Со хитот "Алабина" таа го освоила светот кон крајот на 90-тите години, но и денес останала верна на музиката.

Популарната израелска пејачка Иштар, која кон крајот на 90-тите се прославила со големиот хит "Алабина", денес има 48 години.

Благодарение на социјалните мрежи, Иштар и натаму редовно комуницира со своите фанови, а останала верна на музиката и денес. Последниот албум го издала минатата година, а во изгледот не се променила многу...

Вака изгледала додека била дел од групата "Алабина":


Исто така, можете да се потсетите и на спотот на русокосата заводничка од 1996-тата година, кога сите ги копирале нејзините движења:Денес, Иштар има 48 години, и натаму е згодна блондинка со витка линија, и мора да признаеме, одлично се носи.


Како и да е, можете да процените и самите.

Merci @radioenergy.bg 😘😘

A post shared by Ishtar (@ishtarofficiel) onMerci @cyrilferaud_off pour son accueil chaleureux sur #villagedepart @france3tv

A post shared by Ishtar (@ishtarofficiel) onСпонзорирани линкови

Маркетинг