Евролига Топ 10: Минијатура на Љуљ за атракција на Ајон и ерупција на Мадрид

Дерби

11/03/2017

18:15

1.075

Големина на фонт

а а а

Изминатите неколку дена во кошаркарската Евролига беше одиграно 25.коло во кое најголемата победа ја запиша шпанскиот шампион Реал Мадрид кој пред своите гледачи ја прегази Црвена Звезда со 98-68.

Токму од овој натпревар дојде и потегот на рундата, а автор на истиот е плејмејкерот Серхио Љуљ кој на мајсторски начин низ нозе му асистираше на центарот Ајон кој ја заврши акцијата со забивање.Спонзорирани линкови

Маркетинг