За стилот, компромис нема – цела естрада на отворањето на City Box – sneakers and stuff!

Точка

11/03/2017

16:00

5.232

Големина на фонт

а а а

Спротивностите се привлекуваат. А кога станува збор за стилот, тука компромис нема - го носиш тоа што те прави подобар, наместо подобен. Свесен, наместо наивен.

Ова е мотивацијата за отворање на нешто наше, а светско. Последната технологија и дизајн од модниот свет отсега лесно достапна во Градски Трговски Центар прв кат и во центарот на Охрид.


Низа познати македонски музичари, блогери, спортисти и други јавни лица беа дел од отворањето на [City BOX - sneakers and stuff], поддржувајќи ја стилската револуција која и е потребна на метрополата.


За добрата атмосфера беше задолжен DJ Чваре. Во гужвата, покрај познатите јавни лица, беа момците и девојките од Red Bull Macedonia и нашиот графички дизајнер Давид Ристевски – Dreadpen, кој даде посебно обележје на графиките во sneakers and stuff продавницата со своите монстерчиња.


Во новата продавница [City BOX - sneakers and stuff] можете да ги најдете најновите модели на патики, текстил и аксесоари на светски познатите брендови Adidas, Nike, Puma, Reebok и многу други.Спонзорирани линкови

Маркетинг