Македонскиот репрезентативец Дујковиќ го одржа најурнебесниот прес и го изнасмеа цел Балкан

Дерби

07/03/2017

12:15

930

Големина на фонт

а а а

Марко Дујковиќ и се приклучи на македонската кошаркарска репрезентација пред стартот на квалификацискиот турнир за Европското првенство, но ако неговиоте настапи во репрезентативниот дрес допрва ќе треба да се анализираат и оценуваат, во меѓувреме стана хит на цел Балкан со својата последна изјава која ја дал по мечот во првата кошаркарска српска лига.

Дујковиќ одржал кратка прес-конференција по победата која ја остварил неговиот Металац над екипата на ОКК Београд(84:63), но она што го кажал 226 сантиметри високиот центар, или пак сакал да го каже, е нешто што засекогаш ќе остане енигма. Дујковиќ изусти неколку неповрзани реченици кои сигурно никој не ги сфати на прес-конференција, но неговото комично и конфузно обраќање секако беше доволна причина да стане хит на овие простори.Спонзорирани линкови

Маркетинг

Whoops, looks like something went wrong.