Екипата на „Фчерашни новости“ телефонски разговараше со поранешниот премиер Никола Груевски

Точка

07/03/2017

11:59

7.058

Големина на фонт

а а а

Ексклузивно, екипата на „Фчерашни новости“ телефонски разговараше со поранешниот премиер Никола Груевски. На терен испитуваа, пак, за што се протестира.

Со анкета меѓу граѓаните, екипата се обиде да дознае што се случи со споменикот на Борис Сарафов.

Сѐ на сѐ, во неделата гледавме уште една одлична епизода на најдобрата забавно-сатирична програма. За оние кои немаа прилика да ја изгледаат епизодата 15 на „Телма“, истата веќе е објавена на официјалниот канал на „Јутјуб“.Дел од екипата имаше и краток „излет“ во друго студио, по што за малку не дојде и до тепачка во „Еден на еден“. Што се случуваше, погледнете овде:

https://www.facebook.com/FcerasniNovosti/videos/1656003404705618/


Спонзорирани линкови

Маркетинг