Првата насловна на арапското издание на „Вог“

Fashionel.mk

07/03/2017

10:57

2.483

Големина на фонт

а а а

Првото издание на арапскиот Вог ќе биде токму мартовското. Ова, воедно ќе биде и првото издание на списанието на пазарот на Средниот Исток.

А насловната страна ја краси Џиџи Хадид, со што уште еднаш влезе во модната историја.


Инаку, изборот воопшто не е случаен, ако се има предвид дека таткото на познатата моделка е со палестинско-американско потекло.

„Се надевам дека овој магазин ќе ја покаже другата страна на модната индустрија и желбата за прифаќање, славење и вклучување на сите луѓе и навики“, напиша Хадид на својот Инстаграм профил споделувајќи фотографија од магазинот.

Своја порака имаше и главната уредничка на магазинот, принцезата Дина Абдулазис.


„Колажот на земји од арапскиот свет се заслужни на долги патеки за местото што го има во модната индустрија и не постои подобро насловно лице што ќе ја започне приказната на „Вог Арабија“ од Џиџи – модел кој ја дефинира иднината на модерната и динамична генерација“, вели уредничката во соопштението за јавност.

Во продолжение погледнете дел од фотографиите од првото издание што во продажба излезе на 5-ти март.

Спонзорирани линкови

Маркетинг