Ова комбе може да издржи рафално пукање и експлозија на бомба, а кога ќе видите што има во неговата внатрешност...

Точка

03/03/2017

18:32

9.073

Големина на фонт

а а а

„Lexani Motorcars“ е компанија која потекнува од Калифорнија, а нивното комбе "Ambassador" е всушност модифицираното комбе "Sprinter" на Мерцедес.

Компанијата „Lexani Motorcars“ го претстави комбето кое е отпорно на куршуми, а покрај тоа, во внатрешноста има и златен тоалет.


„Lexani Motorcars“е компанија со потекло од Калифорнија, а нивното комбе "Ambassador" е всушност модифицираното комбе "Sprinter" на Мерцедес.

Освен златниот тоалет, во ова комбе седиштата се од вистинска кожа која ја дизајнирале италијански дизајнери, има поддршка за одржување видео конференции, кујна, таблети, машина за еспресо и под од мермер.


Вратите од ова возило се отпорни на рафално пукање, а комбето може да издржи и експлозија од граната.

Во приложеното видеo погледнете како изгледа ова луксузно комбе.
Спонзорирани линкови

Маркетинг