И Македонци присуствуваа на церемонијата по повод овогодинешното доделување на Оскари, а еве и кои

Точка

02/03/2017

12:41

5.730

Големина на фонт

а а а

Една од најгламурозните манифестации е онаа на Филмската Академија во Лос Анџелес која секоја година им доделува Оскари на најуспешните актери, режисери и сите останати кои се дел од филмската индустрија за нивните успеси од претходната година.

Овогодинешната церемонија по повод 89-тото доделување на Оскари се смета за една од најгламурозните во изминатите неколку децении - а ретки се оние кои не би сакале да бидат дел од овој настан.


По церемонијата следуваше афтер парти на кои најпознатите ѕвезди се забавуваа до раните утрински часови на Vanity Fair забавата.

На оваа забава се појавија и неколку од македонските популарни личности, меѓу кои Владимир Крстевски Франц и неговата сопруга Ема кои неодамна се преселија во Америка.


Покрај нив, на забавата се појавила и популарната македонка Адеа Шабани, која дури успеала и да се слика со една од златните статуетки.Спонзорирани линкови

Маркетинг

Whoops, looks like something went wrong.