Се бори против сексуализација на жените, а позира вака: Ема Вотсон топлес на насловна страна

Точка

01/03/2017

13:59

3.257

Големина на фонт

а а а

Ема Вотсон важи за феминистка и поборник за женските права.

Актерката позната по својата улога на Хермиона во филмот "Хари Потер", решила за "Vanity Fair" да позира разголена.


Ема се борела против сексуализацијата на жените, а сега и самата паднала под влијание на медиумите.


На многу нејзини обожаватели не им се допаднале новите фотографии, па коментирале дека фали и таа да почне да ги покрива интимните делови со рацете и да позира.


Спонзорирани линкови

Маркетинг