АТП Дубаи: Џумхур го елиминира Вавринка

Макфакс

28/02/2017

13:48

398

Големина на фонт

а а а

Тенисерот од Босна и Херцеговина, Дамир Џумхур, на турнирот во Дубаи, ја оствари најголемата победа во кариерата, откако во два сета го совлада Стан Вавринка.

Дамир Џумхур 77-ми на АТП листата, во првото коло на АТП турнирот во Дубаи го победи бранителот на титулата и третиот на светската ранг листа, Швајцарецот Стан Вавринка.
Џумхур славеше со 2:0 (7:6, 6:3).

Тенисерот од БиХ во второто коло ќе игра против Шпанецот Марсел Гранољес-Пујол.


Спонзорирани линкови

Маркетинг