Лејно со број еден одбрана на колото во ЛШ

Дерби

27/02/2017

11:49

920

Големина на фонт

а а а

Тимот на ЖРК Вардар во текот на вчерашниот ден го претрпе првиот пораз во Лигата на шампионите во оваа сезона и тоа од составот на Будуќност кој во СЦ „Јане Сандански“ славеше со 31-28.

Меѓутоа избраничките на Камара остануваат на првото место во групата со 13 бода иако сега исто толку има и ФТЦ Будимпешта, плус најдобрата одбрана во оваа рунда во изборот на ЕХФ ја имаше голманката на вардарки, Амандин Лејно која на фантастичен начин го скроти ударот на Нововиќ.

ОВДЕ можете да ги погледнете најдобрите 5 интервенции.


Спонозорирани линкови

Маркетинг