За малку: Мирослав Илиќ спаси жива глава во „Еден на Еден“

Точка

27/02/2017

10:22

2.587

Големина на фонт

а а а

Во саботата имавте прилика да ја погледнете најновата епизода од ток-шоуто „Еден на Еден“, каде гостин беше легендарниот српски пејач Мирослав Илиќ.

Мирослав отворено зборуваше за дружбите со Христо Стоичков, за Новак Ѓоковиќ, за инцидентот со Аркан, за неговите студентски денови во Скопје и уште многу други интересни анегдоти од неговата долгогодишна кариера.

Плус, гостинка во студиото беше и авторката Марија Јаневска или во јавноста позната како Лајла Грејс, како и малиот „научник“ Матеј Плавески (14) кој раскажа за неговиот дрон кој може да помогне во борбата со загадувањето.

За сите што ја пропуштија најновата епизода од шоуто кое ја доби Бубамарата за забавна ТВ емисија на годината, истата е веќе на Јутјуб.Спонзорирани линкови

Маркетинг