Тие се враќаат! Најдобрата комедија од минатата година добива продолжение

Точка

24/02/2017

21:04

6.532

Големина на фонт

а а а

Една од најдобрите комедии од минатата година ќе добие свое празнично продолжение!

Комедијата „Bad Moms” во која мајки од предградие одлучуваат малку да заборават на секојдневните обврски и да се однесуваат онака како што тие сакаат, беше еден од најголемите филмски хитови минатата година.


Сега, холивудските медиуми, на задоволство на гледачите, пренесуваат дека оваа урнебесна комедија ќе добие продолжение, а во главните улоги повторно ќе ги видиме Мила Кунис, Кристен Бел и Кетрин Хан.

Овој пат, мајките ќе „лудуваат“ за време на празниците, бидејќи продолжението се вика „Bad Mom’s Christmas”, а тие ќе мора да се справат и со празничната посета од сопствените мајки.Филмот треба да се појави на големото платно на 3-ти ноември 2017 година.


Спонзорирани линкови

Маркетинг

Whoops, looks like something went wrong.