Прост: Ботас може против Хамилтон

КРУГ.МК

24/02/2017

16:02

700

Големина на фонт

а а а

Мислењата околу тоа дали Валтери Ботас може да го победи Луис Хамилтон се разликуваат, а четирикратниот првак Алан Прост смета дека финецот може да го победи црномурестиот ветеран во Мерцедес.

„Мислам дека Валтери има добра шанса против Луис. Филозофијата на Мерцедес е таква што тие немаат прв и втор возач, а од гледна точка на Ботас тоа е одлично. Секако дека ќе биде многу тешко да се победи Хамилтон затоа што тој е во Мерцедес многу години, но мислам дека Ботас има одлична шанса“.


Спонозорирани линкови

Маркетинг