"Фчерашни новости" со Златна бубамара на популарноста

Точка

21/02/2017

10:58

6.518

Големина на фонт

а а а

"Фчерашни новости" е добитник на овогодинешната Златна бубамара на популарноста за ТВ забавно-сатирична емисија.

"Фчерашни новости" е добитник на овогодинешната Златна бубамара на популарноста за ТВ забавно-сатирична емисија.


Признанието на целата екипа, на чело со Бранко Огњановски, му го додели "Специјалното јавно обвинителство".

- Група на лица се здружиле да вршат дела, при што вршеле снимање, сечење, лепење и монтирање на хумористично-сатирични содржини, кои потоа јавно ги емитувале на ТВ-станица, со што предизвикале луѓе скришно да се смеат на политичари во сопствените домови – пресудија „Катица“, „Ленче“ и „Фатиме“.

На сцената на Метрополис арената излезе целата екипа, во чие име се заблагодари Огњановски.


Покрај оваа вредна награда, фчерашниот ден помина и во знакот на новиот хит на "Фчерашни новсти", кој заслужено треба да се најде на врвот на секоја музичка топ-листа.
Слушнете ја "Хелоу", ви гарантираме дека нема да ви излезе од глава.Епизода 13 навистина беше баксузна за некои од гледачите, бидејќи токму за време на емисијата имаше технички пречки. Ова е можност да ја погледнете целата епизода:Спонзорирани линкови

Маркетинг

Whoops, looks like something went wrong.