Повеќе од 200 фотографии: Протекле голи фотографии кои Емили Ратајковски му ги испраќала на непознат маж

Точка

20/02/2017

22:00

15.581

Големина на фонт

а а а

Славната манекенка Емили Ратајковски се нашла на мета на хакери кои провалиле во нејзиниот iCloud и објавиле повеќе од 200 разголени фотографии.

Линкот со експлицитни фотографии и` бил испратен на Хелен Вуд, поранешна проститутка која е позната по аферата со фудбалерот Вејн Руни, а која денес пишува колумни за Daily Star.


„Минатата недела размислував за животот, кога примив порака на Твитер. Немав поим кој е тој човек, но ја отворив пораката поради љубопитност. Се испостави дека тоа е линк со фотки од Icloud-от на Емили Ратајковски. Тој кловн ми испрати порака и ме праша дали ќе ги објавам фотографиите во мојата колумна. Нека биде јасно, тоа не беа фотографии од напалена ѕвезда која ја покажува интимата барајќи секс со странци на Скајп. Тоа беа приватни работи кои ги разменувале две лица“, напишала Вуд.


Емили Ратајковски е позната по објавувањето на провокативни фотографии на својот профил на Инстаграм, а на некои од нив е и целосно гола.


Ова е втор пат хакери да се обидуваат да продадат нејзини интимни фотографии. Во центарот на вниманието се најде и минатиот декември, кога фотографот Џонатан Ледер објави нејзини еротски фотографии од почетокот на кариерата, без нејзина дозвола.Спонзорирани линкови

Маркетинг