На оваа „плус сајз“ убавица ѝ се заблагодаруваат жените ширум светот поради овие фотографии

Точка

20/02/2017

17:52

6.877

Големина на фонт

а а а

Хантер Мекгрејди го направила она од кое се плаши речиси секоја жена – ги срушила сите табуа и на снимањето за магазинот „Sports Illustrated” го покажал вишокот килограми во бикини.

Списанието „People” претходно рекло дека Хантер ги има најубавите облини од сите дами кои се фотографирале за нив, а таа самата изјавила дека сè што прави, го прави поради жените ширум светот.


„Сите вие кои се чувствувате лошо поради стриите, целулитот, акните – ова е за вас! Убави сте и силни“, рекла Хантер.


Таа добила многу комплименти, а жените ширум светот и се воодушевуваат и ѝ се заблагодаруваат на храброста што го направила она што тие само го замислуваат.


На објавените фотографии Хантер е облечена во рачно изработен костим за капење, кој го правел цел тим на луѓе во период од 12 часа.


Таа додала и дека ова снимање е отварување на нејзините најлуди соништа и дека сето ова е поттик и за неа и за жените ширум светот.


Спонзорирани линкови

Маркетинг