Дабовиќ се огласи по немилиот настан: Симон ме претепа, многу сум потресена!

Дерби

20/02/2017

13:17

2.179

Големина на фонт

а а а

Атрактивната српска кошаркарка, Милица Дабовиќ се огласи во јавноста по немиот настан и нападот врз неа од страна на нејзиното момче Шиме Шиклиќ Симон.

Една од најголемите ѕвезди кај нашите северни соседи била нападната во текот на вчерашниот ден во нејзиниот стан, по што она го пријавила истиот во полиција притоа објаснувајќи дека Си мон ја стегал во пределот на вратот и притоа и нанел полесни телесни повреди.

- Многу сум потресена. Вистина е дека по кавгата Симон тргна на мене и ме претепа. Ова сакам да го кажам јавно зошто и пред два месеци учествував во таква кампања против насилството, не насетувајќи дека и мене ќе ми се случи истото. Го прјавив во полиција, сега е во рацете на државните органи. Сакам само да порачам дека никој не треба да трпи насилство, - порачала Дабовиќ за „Курир“.

Полицијата трага по осомничениот за напад.


Спонзорирани линкови

Маркетинг