Бела Хадид комплетно ги засени Кендал Џенер и Џиџи Хадид со нејзиниот "уличен" стил

Точка

17/02/2017

12:27

4.235

Големина на фонт

а а а

Едноставно наречете ги новото "Свето тројство".. Во 90-тите оваа титула ја носеа Линда Евангелиста, Кристи Тарлингтон и Наоми Кембел, но мислиме дека е безбедно да се каже дека Кендал Џенер , Џиџи и Бела Хадид се новите наследнички.

Тие едноставно мораат да направат повеќе фотосесии заедно.

Девојките беа забележани во Њујорк во средата и изгледаа како самошто да завршиле со снимање или ко да се симнале од некоја писта - сите имаа и иста фризура.

Тие исто така се облечени во сличен стил, Кендал и Џиџи во црни пантолони и маички со графички дизајн. Но "уличниот" стил на Бела дефинитивно ги засени другите - џемпер во риги, кратко тексас здолниште и високи кожни чизми до колена.

Дефинитивно таа победи.
Спонзорирани линкови

Маркетинг