Ова ретко се гледа: Гоце, Ванчо, Чоре и ВИСТИНСКИ ВОЛК во „Еден на Еден“

Точка

10/02/2017

10:12

7.004

Големина на фонт

а а а

Велат дека смеењето го продолжува животот, а ако сакате да живеете подолго, гледајте го најновата епизода од „Еден на Еден“!

Жаре ги угости едни од најпознатите македонски актери на сите времиња, незаменливите: Гоце Тодоровски, Ванчо Петрушевски и Благоја Чоревски.

Раскажаа за нивните многубројни анегдоти, за театарските претстави, за македонските народни приказни и многу повеќе. Плус, во студиото дојде и волкот Тара од Тетово!

Смејте се и уживајте со „Еден на Еден“, сабота на Телма во 19 и 15 часот.Спонзорирани линкови

Маркетинг

Whoops, looks like something went wrong.