Еве што ги обедини сите во државава!

Точка

06/02/2017

10:29

3.999

Големина на фонт

а а а

#ДенНаВоздухот. Тоа е хаштагот кој треба да го ставате на фејсбук инстаграм и твитер, цел ден денеска.

Дел од акцијата која Жаре и ток шоуто "Еден на Еден" ја најавија во саботата на Телма.Иако акцијата беше планирана за денеска, со поддршка за истата на социјалните мрежи веќе се јавија огромен број на јавни личности. Поддржи ја и ти со ставање на слика, видео, мислење или решение за проблемот со воздухот, задолжително означувајќи го постот со хаштагот #ДенНаВоздухот.

Жаре акцијата ја објави во епизодата каде гостин му беше балканскиот шармер и еден од најпопуларни кантавтори на овие простори, Владо Георгиев. Како Владо си "акна" шише од глава, гневен зошто Жаре го посочи него како втор најдобар гостин зад Игор Џамбазов, погледнете во оваа "Еден на Еден" епизода.Спонзорирани линкови

Маркетинг

Whoops, looks like something went wrong.