Каква мајсторија: Ветеран со маестрален потег и гол го воодушеви ракометниот свет

Дерби

02/02/2017

14:44

2.369

Големина на фонт

а а а

Големите асови ќе си останат големи асови и никогаш нема да го загубат чувството за гол и шоу.

Доказ за тоа е поранешниот француски ракометен репрезентативец 46-годишниот Грегори Анктил кој на дуелот на ѕвездите постигна маестрален гол од пенал за кој уште долго ќе се зборува.




Спонозорирани линкови

Маркетинг