Бесплатен прв тренинг во Bodytec

Точка

01/02/2017

08:00

1.908

Големина на фонт

а а а

Единствениот Bodytec центар во Македонија нуди бесплатен прв тренинг со што веднаш може да се почувствуваат ефектите од истиот.

Bodytec е првото и единствено студио во Скопје кое нуди персонален фитнес тренинг со помош на електро-мускулна стимулација (ЕМС). Истражувањата покажуваат дека ЕМС тренингот е далеку поефективен од конвенционалните фитнес тренинзи. Само 20 минути неделно се потребни за поздраво и посилно тело.


Токму затоа овој вид на тренинг веќе повеќе години го користат огромен број на професионални спортисти, како и центри за рехабилитација ширум светот.

Bodytec претставува совршена фитнес солуција за секого: овозможува брзи, ефективни и видливи резултати, со намалување на вишокот маснотии и телесна тежина.


Повеќе информации и резервации може да се обезбедат на телефонскиот број: 071 546 299, на е-mail: info@bodytec.mk, на Facebook: https://www.facebook.com/bodytec.mk или преку официјалната веб страна: http://www.bodytec.mk. Побрзајте бидејќи бројот на слободни места е ограничен!


Спонзорирани линкови

Маркетинг