Александар Маленко открива: Преживеав инфаркт!

Точка

20/01/2017

10:54

6.247

Големина на фонт

а а а

“Пливач на векот и Казанова на милениумот” – вака Жаре го најави интервјуто со Александар Маленко.

Епизодата со еден од најконтроверзните спортисти ќе се емитува на Телма, оваа сабота во 19 и 15 часот. Ова е негово прво појавување на тв-екраните по долга пауза. Секогаш интересен, непредвидлив и искрен - Маленко и овој пат имаше што да ни каже.Ќе зборува за неговите многубројни успеси и рекорди, за трите олимпијади, петте бракови и петте деца, за средбата со Владимир Путин, ќе чита твитови за себе, ќе биде неверојатно искрен и ќе раскаже за најстрашната епизода од неговиот живот – инфарктот кој го преживеал.

Затоа, оваа сабота гледајте Еден на Еден на Телма во 19 и 15 часот.


Спонзорирани линкови

Маркетинг

Whoops, looks like something went wrong.