Укината забраната за камиони на превојот Пресека

Нетпрес

12/01/2017

10:46

239

Големина на фонт

а а а

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на планинскиот превој Пресека утрово е укината.

Како што соопшти Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот за камиони е повторно востановен од 09:30 часот.


Спонзорирани линкови

Маркетинг