Запленети 500 килограми дрога во Албанија

Макфакс

12/01/2017

09:55

381

Големина на фонт

а а а

Во морските води на албанскиот град Валона полицијата во средата откри и заплени 500 килограми дрога од типот канабис сатива.

Дрогата била откриена во Јонското Море во моментот кога моторен чамец од Албанија нелегално запловил кон Италија. Акцијата на албанската полиција била во соработка со италјанската полиција, предводена од специјалната полиција. Дрогата произведена во Албанија била наменета за италјанскиот нарко пазар.

Во првите денови од 2017 година во Албанија се откриени околу два тона дрога која требало да биде внесена по морски пат во Албанија, нагласуваат албанските медиуми.


Спонзорирани линкови

Маркетинг