Сериозни проблеми за Манчестер Сити...

Точка

12/01/2017

09:10

2.251

Големина на фонт

а а а

Фудбалскиот сојуз на Англија ги обвинува „Граѓаните“ дека го нарушиле проавилото за анти-допинг контрола.

Како што соопштија од Фудбалскиот сојуз на Англија во соопштението, Манчестер Сити не ги навеле прецизно и на време податоците за редовната анти-допинг контрола за своите играчи и сега секако, англиските медиуми сето ова го претставуваат како голем скандал на Островот.

Во следните осум дена Манчестер Сити има можност да ја достави сета потребна документација и да се оправда пред анти-допинг агенцијата.

Засега од „Итихад“ не ги коментираа ваквите обвинувања од Фудбалскиот сојуз на Англија, но се очекува наскоро да испратат официјално соопштение во врска со тоа.


Спонозорирани линкови

Маркетинг