Погледнете како изгледа домот на Марк Закерберг – Многу ќе се изненадите

Точка

11/01/2017

17:50

8.503

Големина на фонт

а а а

Марк Закерберг е еден од најбогатите луѓе во светот, па многумина претпоставуваат дека живее во безобразно луксузна вила полна со работи кои „обичните смртници“ не можат ни да си ги замислат.

Вистината е дека Марк живее во убава вила, но таа не изгледа ниту приближно онака како што повеќето луѓе замислуваат. Пред неколку седмици на инстернет се појави видео во кое Марк (поточно гласот на Морган Фримен) на пример на домот на Закербергови објаснува како функционира неговиот најнов изум, паметниот асистент J.A.R.V.I.S.За чудо, куќата на Марк воопшто не изгледа претерано луксузно, туку во неа преовладува минимализмот. Куќата се наоѓа во Пало Алто, а Марк и сопругата Присила ја платиле 7 милиони долари. Откако се вселиле во неа, не менувале ама баш ништо.За разлика од многу други луѓе, Марк и Присила не им станале робови на парите, па наместо да купуваат многу непотребни луксузни работи, тие со своите пари им помагаат на сиромашните и делуваат хуманитарно.


Спонзорирани линкови

Маркетинг