Мадона во фантастична фотосесија за Harper’s Bazaar

Fashionel.mk

11/01/2017

13:21

1.399

Големина на фонт

а а а

Непосредно по претседателските избори во САД, Мадона го даде своето прво интервју годинава за февруарското издание на Harper's Bazaar.

Очекувано, во интервјуто без цензура го кажува својот став за новиот претседател, за тоа колку нејзината уметност е политика и како преку музиката што таа ја креира влијае општествено.


Интервјуто е проследено со перфектна фотосесија каква што и доликува на поп кралицата. На црно-белите фотографии Мадона е стилизирана во сексапилни аутфити потпишани од Гучи, la Perla, Диор, Стела Мекартни, Марк Џејкобс и други модни гиганти.Спонозорирани линкови

Маркетинг