Тие се убави, секси и богати! Вака навистина живеат стјуардесите

Точка

10/01/2017

19:10

10.680

Големина на фонт

а а а

Дали има девојче кое во некој момент не посакало да стане стјуардеса кога ќе порасне? Сега, благодарение на социјалните мрежи, можеме да видиме како навистина изгледа животот на овие дами!

Непрестано шетање од едниот до другиот крај на светот, еден ден пиење коктели на плажа, друг ден шопинг тура во модните престолнини на светот, трет ден нова дестинација – и потоа повторно од почеток!


Така, на горната слика ја гледаме стјуардесата Џорџија Нилсен која на пауза пие коктели од кокос во Бразил. Веќе за неколку дена ја гледаме во Мајами во неверојатно издание.


Тука е и стјуардесата Патриција чиј Инстаграм профил исто така е преполн со убави глетки од нејзиниот бизнис живот.

A photo posted by Patricia ✈️ (@_rainam) on


Викторија важи за една од стјуардесите со најпровокативни фотографии на Инстаграм.


Убавата Русинка со фотографиите успеала да стекне повеќе од 14.000 следбеници и бројот не престанува да расте.


А, да не биде дека тука се само девојки, и стјуардите уживаат во својата работа! Ако не верувате, погледнете го профилот на момчето по име Даниел.


Иако, Даниел се чини повеќе ужива во објавување на свои секси фотографии отколку глетки од светот, но повремено објавува и по некој град во кој ќе се најде.


И не само што уживаат во работата стјуард или стјуардеса, туку благодарение на фотографиите кои ги објавуваат на Инстаграм, повеќето луѓе од оваа професија добиваат и многу следбеници на оваа социјална мрежа, па профитираат и од таа страна!


Спонозорирани линкови

Маркетинг