Како изгледала Кејт Мидлтон пред да се омажи за принц?

Точка

10/01/2017

16:16

11.066

Големина на фонт

а а а

Кејт Мидлтон вчера го прославила својот 35-ти роденден. Војвотката од Кембриџ станала икона на стилот откако во 2011. година се омажила за принцот Вилијам. А како изгледала пред кралската венчавка?

На социјалните мрежи вчера се појавила стара фотографија на Кејт, најверојатно настаната во 1999. година, кога таа имала 17 години, односно завршувала средно училиште.

Тогаш имала пополни образи, позирала без наместена фризура, и без насмевката која денес е нејзиниот заштитен знак.

Кратко откако настанала оваа фотографија, Кејт запишала факултет, каде го запознала принцот Вилијам, со кого денес има две деца.

One of my favourite photos of Kate ☺ Taken around 1999 near the end of her high school years. #HappyBirthdayKate

A photo posted by Catherine Duchess Of Cambridge (@katemidleton) on
Спонзорирани линкови

Маркетинг