Во Мексико се родило бебе со две глави

Точка

10/01/2017

13:57

3.653

Големина на фонт

а а а

Неверојатна видео снимка од расплакано бебе со две глави се проширила на социјалните мрежи.

Снимката ја објавило семејството на бебето веднаш по раѓањето.

Детето е родено во мексиканската држава Чихуахуа, а не е познато дали родителите, кои засега се анонимни, знаеле дека ќе добијат дете со деформитет.Здравствената служба ја потврдила оваа вест, додавајќи дека мајката по породувањето е во стабилна состојба.

Повеќе информации за самото дете не се познати, освен дека е задржано во болница на набљудување, и дека лекарите ќе продолжат да го следат случајот, јавува La Prensa.Спонозорирани линкови

Маркетинг